نکاتی برای مقابله با سرطان معده

پرینت صفحه

 

بالا بودن شیوع سرطان معده در ایران یکی از مواردی است که اغلب موجب نگرانی افراد با ناراحتی های گوارشی می شود ، طبیعی است که اگر فاکتور های خطر ابتلا به این سرطان را بدانیم بهتر می توانیم برای کاهش این خطر بخصوص از دوران کودکی و جوانی برنامه ریزی کنیم .

بعضی از انواع سرطان معده می تواند زمینه ارثی داشته باشد و در برخی از خانواده ها یا بعضی از مناطق جغرافیایی(مثل استان های اردبیل یا گلستان) بیشتر دیده می شود که در این صورت بهترین راه برای پیشگیری مراجعه به موقع و انجام آندوسکپی های تشخیصی در فواصل زمانی منظم است تا در صورت بروز علایم مشکوک ،اقدام درمانی مناسب برای جلوگیری از پیشرفت بیماری انجام شود .

اما در سایر موارد ابتلا به این بیماری بستگی به عوامل محیطی و تغذیه ایی دارد که می تواند در بروز بیماری نقش داشته باشد

برخی از عادت‌های غذایی غلط  که متاسفانه بسیار هم رواج دارد به ایجاد این بیماری کمک میکند مثلا  استفاده از غذاهایی که بیرون از یخچال نگهداری شده اند یا غذاهای مانده , نمکدار ، انواع محصولات  دودی و نمک سود، غذاهای سرخ شده  در روغن های جامد یا روغن هایی که ویژه سرخ کردن نیستند ، غذاهای کنسرو شده و آماده  ، انواع سوسیس و کالباس ، انواع ترشی ها یا سس که مدت طولانی مانده اند ... همه این مواد غذایی اگر بطور روزانه و مداوم برای مدت طولانی در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشند به علت تجمع نیتریت موجود در آنها سبب میشوند تا زمینه سرطانی شدن سلول ها را ایجاد کنند .

توصیه می شود مواد غذایی و بخصوص غذاهای پخته شده حداکثر برای مصرف یک وعده‌ بعد در یخچال نگه داری شود و در غیر اینصورت حتما در فریزر نگه داری شوند .

عامل مهم دیگر نیز عدم استفاده از مواد صنعتی و رنگهای خوراکی است انواع آبنبات ها و پاستیل یا همه موادی که در تهیه آنها رنگ بکار رفته است .مصرف سیگار , الکل و یا مواد غذایی آلوده به میکروب و کپک نیز  عامل خطر محسوب می شوند .

از طرفی راه های پیشگیری از روند سرطانی شدن سلول ها نیز شامل استفاده از رژیم غذایی با سبزیجات فراوان بخصوص انواع متنوع از سبزیجات ومیوه ها و غلات سبوس دار به همراه ورزش و پرهیز از چاقی و استرس های روحی است .

منبع: N.Kh             تاریخ :2015-01-14               تعداد بازدید :